Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою запобігання нещасним випадкам при користуванні атракціонами у Дніпропетровській області фахівцями Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки, відповідно до плану роботи, проводиться цільова перевірка готовності підприємств, суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб, які є власниками атракціонної техніки, до безпечної експлуатації конструкцій.

 

 


Перед початком роботи атракціонної техніки, потрібно впевнитись у справності обладнання, належної технічної документації та досвідченості персоналу щодо попередження нещасних випадків під час їх експлуатації. Працівники зобов’язані пройти навчання з охорони праці, а обладнання, яке експлуатується, повинно пройти повний технічний огляд.

Під час перевірок та технічних оглядів атракціонів, встановлених у парку культури і відпочинку імені Л. Глоби фахівці Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, перевірили справність замків безпеки, двигунів, змазку – візуально атракціони в нормальному стані, далі технічна документація буде відображена в експертному заключенні. Рішення стосовно заборони роботи атракціону, у разі винесення припису, приймається у судовому порядку.

Головна вимога до механізмів – це їх технічний стан. Щодня перед початком роботи оператор повинен провести апробацію роботи атракціону: оглянути, переконатися, що він відповідає вимогам, і тільки після того допускати до користування цим атракціоном відвідувачів. Для того, щоб запустити в роботу атракціон після зимового періоду, відповідальна особа, яка призначена власником, повинна провести комплекс робіт з технічного обслуговування, провести підготовку його до сезону. Суб’єкт господарювання повинен укомплектувати технічну службу кваліфікованими працівниками, які пройшли навчання з питань охорони праці. І тільки коли атракціон відповідає вимогам, він може бути допущений до експлуатації.

За стан атракціону відповідає власник, який в свою чергу має вимоги щодо правил безпеки які повинні дотримуватись відвідувачами, ці правила обов’язково знаходяться біля кожної каруселі. Крім того, ретельне дослідження техніки, такі, як перевірка зварювальних швів, металографію, власники атракціонів повинні замовляти самостійно.

Для відвідувачів фахівці порекомендували у першу чергу, звертати увагу на технічний стан. Навіть із зовнішнього вигляду атракціону можна робити висновок, приведений він у відповідність чи ні. Це і пофарбування, і наявність огорожі, і наявність правил безпечного користування атракціонами. До того ж, будь-який відвідувач може попросити у власника акт про відповідність атракціону, і тільки після цього з впевненістю користуватися ним. Біля кожного атракціону є оператор, у якого повинна бути копія документу.

Наразі, відповідно до плану перевірок на 2018 рік,  відвідування інспекторів тривають, а фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про дотримання вимог охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.

Відео


17.04.2018 |

Повернутись назад