Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На онлайн-прийомі громадян до заступника директора департаменту з питань праці Держпраці Олени Коновалової звернулася головний бухгалтер підприємства «Дніпрошкіргалантерея» Наталля Завгородня. Так, вона розповіла, що на підприємстві щомісячно збільшується розмір посадових окладів на 3 гривні, і в неї як у головного бухгалтера виникає запитання, чи потрібно проводити індексацію заробітної плати при наявності підстав? Чи відноситься до недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці непроведення індексації у даному випадку?

 

 


Олена Коновалова зазначила, що правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 1078. Відповідно, у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Тобто він є базовим для обчислення індексу споживчих цін.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. У разі підвищення посадових окладів у місяці, в якому право на індексацію ще не виникло, такий місяць є базовим. Тобто формально порушення законодавства у такому випадку не виникає. У той же час такий механізм підвищення доходів працівників може свідчити про відсутність соціальної відповідальності роботодавця та його спроби зменшити витрати на оплату праці незважаючи на наявність інфляції.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про оплату праці» до мінімальних державних гарантій належать всі гарантії передбачені Кодексом законів про працю України. Оскільки індексація передбачена статтею 95 КЗпП, то її не нарахування є порушенням мінімальних державних гарантій в оплаті праці і тягне за собою фінансову відповідальність у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення. Наразі, розмір штрафу за не нарахування індексації (при наявності підстав для її нарахування) складає 37 230 гривень за кожного працівника.

На онлайн-прийомі також розглянули питання встановлення надбавок за престижність роботи та питання опрацювання Держпраці нової редакції «Правил охорони праці під час експлуатації електроустановок».

 


12.03.2018 |

Повернутись назад