Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Про єдині умови та однозначне тлумачення вимог нормативно-правових актів з охорони праці при прийомі виїмкових одиниць (блоків) до експлуатації, говорили на оперативній нараді фахівці Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області з технічними керівниками (головними інженерами) підприємств гірничорудної галузі з підземним видобутком корисних копалин.

 

 


Начальник відділу нагляду у гірничорудній промисловості Андрій Рябіка ініціював проведення даного заходу за фактами низького рівня підготовки шахт до проведення позапланових перевірок стану готовності  прийому в експлуатацію нових, закінчених будівництвом об’єктів,  зокрема блоків.

Як показав аналіз порушень, виявлених на позапланових перевірках, вони здебільшого однотипні для всіх шахт регіону. Зокрема, допускаються порушення в частині контролю послідовності проходки нарізних виробок, у невідповідності виробок паспорту кріплення, стану самого кріплення, при експлуатації скреперних лебідок, експлуатації залізничних колій, стану контактних мереж, їх захисту, заземлення тощо.

У формі конструктивного діалогу, учасники наради знаходили спільні рішення та злагодженість дій в умовах виробничого процесу та вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема фахівці Держпраці надали консультаційно-методичні роз’яснення в часті дотримання певних пунктів нормативно-правових актів з охорони праці, які не зовсім підходять під умови рудних шахт Криворізького басейну. Обговорили сам регламент проведення позапланових перевірок та окремо було порушено питання про забезпечення підземних виробок необхідною кількістю свіжого повітря.

Свої зауваження та роз’яснення надали і фахівці відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами та переробкою корисних надр, вони здебільшого стосувалися ведення проектної документації та доповнень до неї.

Резюмуючи проведену нараду, фахівці Криворізького гірничопромислового управління виявили сподівання на доведення до норми стану виїмкових одиниць для проведення позапланових перевірок щодо готовності їх до експлуатації.


01.03.2018 |

Повернутись назад