Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Збільшення випадків травматизму на підприємствах машинобудівельної галузі, стало приводом для проведення у  Кривому Розі оперативної наради з керівниками та провідними фахівцями з охорони праці підприємств даної галузі регіону.

 

 

 


Начальник відділу нагляду у металургії, машинобудуванні, котлонагляді та за підйомними спорудам Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Володимир Губаренко аналізуючи стан виробничого травматизму наполегливо рекомендував учасникам наради вжити невідкладних заходів щодо врегулювання даного становища та спрямувати всі зусилля на створення відповідних умов праці з метою попередження виникнення травмонебезпечних ситуацій.

Загалом протягом минулого 2017 року у машинобудівельній галузі України  допущено 336 випадків виробничого травматизму з яких 19 зі смертельним наслідком. У порівнянні з попереднім, 2016 роком, виробничий травматизм становив 313 випадків, де 19 смертельні.
Найбільша кількість травмувань сталися через дорожньо-транспортні пригоди та наїзди на людей транспортних засобів; через падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту; падіння потерпілого; дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються тощо. Здебільшого це організаційні причини - 76% від загальної кількості травмувань.

Безпосередньо на питаннях контролю за додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці зупинилась головний державний інспектор відділу нагляду у металургії, машинобудуванні, котлонагляді та за підйомними спорудами Тетяна Салахова.

Зупиняючись на порушеннях, які були виявлені в ході перевірок, головний інспектор резюмувала, що на підприємствах на неналежному рівні виконання організаційних та технічних заходів при проведенні робіт. Зосередила увагу на технічному стані обладнання, через його моральне старіння та фізичне зношення, відповідно забезпечення вчасних капітальних та поточних ремонтів механізмів підвищеної небезпеки. Акцентувала увагу на рівні професійно-технічного навчання і навчання з питань охорони праці працівників.

Окремо, учасники заходу зупинилися на змінах в законодавстві, зокрема на постанові «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107» де детально розібралися зі скороченим переліком робіт і робочого обладнання, що потребувало отримання дозволів.

На завершені зустрічі фахівці Держпраці наголосили на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки і вжити невідкладних заходів по усуненню порушень, які мають місце на підприємстві. За необхідності методично-консультативної підтримки звертатися до спеціалістів Держпраці.


23.02.2018 |

Повернутись назад