Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

15 лютого 2018 року, з метою попередження виробничого травматизму, удосконалення стану охорони праці та промислової безпеки на підприємствах металургійної та машинобудівної галузі, при Головному управлінні Держпраці у Дніпропетровській області, відбулося засідання  Ради фахівців служб охорони праці даної галузі за участю керівника та фахівців Головного управління.

 


«Попередження виробничого травматизму, особливості виконання робіт підвищеної небезпеки на підприємствах металургійної та машинобудівної галузей Дніпропетровщини та заходи щодо удосконалення стану промислової безпеки та охорони праці на таких підприємствах  - є одним з пріоритетних напрямків нашої роботи» - зазначив начальник Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Владислав Снісар.
Здійснюючи аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах металургії і машинобудування Дніпропетровської області слід відзначити, що з початку 2018 року на піднаглядних підприємствах  сталося 127 випадків загального виробничого травматизму, проти 113 випадків за минулий рік (+14), з тяжкими наслідками 28 проти 36 випадків за минулий рік (-8), в тому числі зі смертельними наслідками 5 випадків (+4) – розповіла начальник  відділу нагляду в металургії та машинобудуванні Ольга Бондаренко.

Детально проаналізувавши конкретні випадки зі смертельними наслідками, в більшості з них причинами із-за яких сталася фатальна подія – це допущення до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників, які ще не пройшли стажування; недотримання правил безпеки праці; недостатня обізнаність працівників з питань охорони праці. Ольга Василівна наголосила: «Відповідальність за такі порушення несе не тільки керівник підприємства, але і відповідальні спеціалісти служб охорони праці. Не потрібно забувати, що річ йде про найголовнішу цінність - це життя і здоров’я працівників. А це означає що необхідно посилювати заходи щодо удосконалення організації профілактичної роботи, покращення стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах».

Про новації в законодавстві, щодо продовження строку дії дозволу у сфері господарської діяльності,  якість проведення розслідувань нещасних випадків комісіями підприємств та оформлення актів форми Н-5 і Н-1 розповів начальник відділу інспекційної діяльності та розслідування нещасних випадків на виробництві Дмитро Злигостєв.

Також нагадав присутнім, що Головне  управління Держпраці у Дніпропетровській області продовжує практику щодо інформування керівників підприємств стосовно якості проведення розслідувань нещасних випадків комісіями підприємств та здійснює відправку інформаційних листів піднаглядним підприємствам області про резонансні події з метою попередження та уникнення їх в майбутньому.

Отже, присутні звернули увагу на аналіз обставин нещасних випадків, який свідчить про те, що організаційні причини травмування складають основу від їх загальної кількості. Тому у форматі діалогу, кожен мав можливість надати свої рекомендації щодо покращення стану охорони праці на підприємствах в цілому, а голова Ради фахівців металургії та машинобудівної галузі Анатолій Тертишний, на прикладі презентації, надав рекомендації щодо використання під час проведення вступного інструктажу відео та фото матеріалів  про небезпечні фактори на виробництві.
Без уваги не залишились організаційні питання стосовно проведення конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2018» та підготовка заходів до Всесвітнього дня охорони праці, який проводиться щорічно  28 квітня 2018 року. 

На завершені зустрічі фахівці Управління Держпраці нагадали, що кожен працівник має право на здорові та безпечні умови праці, які повинен забезпечити роботодавець, дотримуючись законодавства про охорону праці. Тому спеціалісти готові приймати участь у нарадах на підприємствах з питань попередження виробничого травматизму та надавати  відповіді на всі існуючі питання, адже завдяки профілактичній роботі і прикладанню зусиль задля попередження травматизму, змінюється ставлення працівників до власної безпеки.
 


16.02.2018 |

Повернутись назад