Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Протягом 2017 року у сфері дотримання законодавства про працю та зайнятість населення державними інспекторами з питань праці проведено 1389 заходів державного нагляду.

 

 

 


За результатами перевірок та інспекційних відвідувань виявлено понад 3900 порушень на 924 суб’єктах господарювання. Керівникам підприємств щодо усунення виявлених порушень внесено 1109 приписів, перед роботодавцями поставлено питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності 195 посадових осіб, винних у порушені трудового законодавства.

Складено і передано до суду 795 протоколів про адміністративні правопорушення. До правоохоронних органів, за ознаками злочину Кримінального Кодексу України, передано 65 матеріалів.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів  про працю України за порушення законодавства про працю, а саме:
•    фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
•    оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
•    виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
•    порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
•    недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
•    недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні та ін.

Прийнято понад 1000 рішень про накладання на підприємства фінансових санкцій на загальну суму більш 100 млн. грн.

В результаті проведеної роботи понад 2 тис. працівникам, перед якими у підприємств була заборгованість по заробітній платі, виплачено близько 10 млн. гривень.

Разом з цим державними інспекторами праці проведено 1032 заходи, які пов’язані із застосуванням, роз’ясненням та пропагандою трудового законодавства,  законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі 527 у засобах масової інформації. На персональному прийомі державними інспекторами  праці прийнято понад 3 тис. громадян, де основними питаннями було розглянуто оформлення трудових відносин та здійснення оплати праці.


12.01.2018 |

Повернутись назад