Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У рамках проведення виконкомом Криворізької міської Ради наради з керівниками ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів розташованих на території міста і його району, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Вікторія Романів надала роз’яснення про здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

 


Найголовніші акценти було поставлено на обов’язковій легалізації трудових відносин з працівниками та обов’язковому дотриманні роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці. Коментуючи дані питання учасникам заходу доведено інформацію про адміністративну відповідальність роботодавців в частині порушення ним законодавства про працю та процедуру накладання фінансових санкцій. Не оминули увагою попередження про перешкоджання  допуску до перевірки інспектора праці.

Учасникам наради роз’яснено порядок проведення інспекційних відвідувань, невиїзних інспектувань та умови проведення виїзних перевірок. Зосереджено увагу на реєстрі службових посвідчень інспекторів праці Держпраці з метою уникнення випадків шахрайства, які вже були зафіксовані у різних областях Держави та Дніпропетровській області зокрема.

Окремим питанням для обговорення розглянуто додаткові повноваження, які отримали органи місцевого самоврядування. Вже у наступному 2018 року фахівці органів місцевої влади вийдуть на допомогу інспектуючому органу та здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавство.

Зважаючи на особливості роботи суб’єктів господарювання, які зайняті на ринках, Вікторія Романів закликала учасників заходу сприяти у проведенні для них інформаційно-роз’яснювальної роботи в питаннях законодавства про працю. За необхідності всіх бажаючих направляти безпосередньо до фахівців Держпраці для надання особистих роз’яснень та дорадчої допомоги.   


19.12.2017 |

Повернутись назад