Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Започаткована у лютому теруправлінням Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області спільно з управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації низка семінарів-нарад для підприємств АПК області щодо організації безпечного проведення весняно-польових робіт та поліпшення стану охорони праці в галузі триває. Семінар, який цього разу проходив у Томаківському районі, передувало навчання та перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, керівників агроформувань, спеціалістів підприємств, які обслуговують аграріїв. Загалом семінар зібрав понад 70 фахівців.


Начальник державної інспекції нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Сергій Філіпков повідомив про важливість та актуальність проведення заходу, адже людське життя повинно цінуватися над усе, особливо зараз під час проведення весняно-польових робіт, в першу чергу, потрібно дбати про здоров’я та збереження життя сільгосппрацівників.

Аналіз виробничого травматизму свідчить, що за останні роки у Томаківському районі тяжких випадків, пов’язаних безпосередньо з виробництвом чи по технічним причинам, не було. Тож, можна зробити висновок, що навчання, яке проходить раз на три роки дає певні результати. Адже його завданням є попередження про нещасні випадки. Для цього проводяться подібні навчання, семінари, тренінги.

Серед основних питань на семінарі були розглянуті:

  • регулювання питань охорони праці у колективному договорі, угоді;
  • забезпечення працівників підприємств спецодягом;
  • проведення планових та позапланових інструктажів;
  • організація відпочинку та прийому їжі механізаторами в польових умовах;
  • проходження щорічних медичних оглядів працівників з тяжкими та шкідливими умовами праці;
  • проведення навчань та перевірки знань працівників, робота яких пов’язана із підвищеною небезпекою.

Особливої уваги присутніх було привернуто до проходжень механізаторами та водіями передрейсових медичних обстежень і технічного огляду транспортних засобів, узгодження та затвердження керівником підприємства маршрутів переїзду сільськогосподарської техніки й технологічних карт для проведення сільськогосподарських робіт. Також йшлося про проведення безпечного виконання ремонтних робіт сільськогосподарської техніки, транспортування, зберігання та використання горючих газів і кисню, своєчасного опосвідчення вантажопідйомних механізмів та контрольно-вимірювальних приладів.

Після вичерпних лекцій лекторів з ДНЗ «Дніпропетровський обласний навчальний центр АПК», обласного об’єднання профспілок комісія перевіряла знання з охорони праці у «слухачів». Переатестація посадових осіб, керівників агроформувань пройшла успішно.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


26.03.2014 |

Повернутись назад