Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Завдяки роботі фахівців ГУ Держпраці у Дніпропетровській області  на підприємстві роздрібної торгівлі було виявлено порушення щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці стосовно 16 працівників підприємства.

 

 

 


Результати перевірки показали, що 16 працівникам підприємства не нараховувалась індексація грошових доходів . Спеціалістами Головного управління Держпраці у Дніпрпетровській області складено акт та винесено припис щодо усунення порушень виявлених під час перевірки.

За результатами розгляду справи про накладання штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, винесена постанова, відповідно до якої на підприємство накладено штраф у розмірі 256 тис.грн. Зазначена постанова в подальшому була оскаржена підприємством у судовому порядку, проте 12 грудня 2017 року правомірність дій фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було визнано судом.

Фахівці нагадують, що індексація грошових доходів населення - встановлена законами та іншими нормативно-правовими актами України як механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»). Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» об'єктом індексації грошових доходів населення, зокрема, є оплата праці (грошове забезпечення).
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Оскільки, мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, яка підлягає індексації відповідно до норм чинного законодавства, то, відповідно, у разі не проведення індексації частини доходу п.29 Порядку затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295  прямо вказує, що заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.


13.12.2017 |

Повернутись назад