Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Зустріч проходила у форматі семінару-навчання спільно з Дніпропетровським  апеляційним адміністративним судом та розпочалася з вітального слова суддів, які подякували всім за бажання бути присутніми на обговоренні даної теми, яка є важливою для всіх слухачів, а саме: «Актуальні питання щодо розгляду адміністративних спорів за участю Державної служби України з питань праці»

 

 


Першим свій виступ розпочав начальник  Головного управління  Держпраці у Дніпропетровській області Снісар В.В., який розповів про завдання, функції, повноваження Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області та була представлена презентація зі структурою, надана інформація стосовно основних напрямів діяльності, новацій законодавства з питань державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю.

 

 

В продовження теми семінару начальник відділу АПК та СКС Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Філіпков С.В. розповів про організацію та здійснення державного нагляду (контролю) у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та гірничого нагляду.

Використовуючи наглядні приклади з підготовленої презентації з даної теми, звернув увагу суддів на проблемні питання, які виникають під час розгляду спорів, про застосування заходів реагування у сфері господарської діяльності. Крім того, наголосив, що основною метою застосування таких заходів є не зупинка виробництва, а мета донести до суб`єкта господарювання, що життя і здоров`я працюючих є безцінним. Тому необхідно вживати заходи для того, щоб  попередити виникнення аварій та нещасних випадків на виробництві. Були наведені приклади розглянутих судами справ, в процесі чого відбувся  конструктивний діалог, кожен з присутніх мав можливість отримати відповіді на хвилюючі питання.Про контрольні повноваження управління з питань праці за дотриманням юридичними та фізичними особами вимог законодавства про працю та соціальний захист населення розповів начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Толстогузов А.Б. Використовуючи підготовлену презентацію з даної теми надав інформацію про нормативно-правові акти, які застосовуються під час реалізації повноважень у зазначеній сфері та навів приклади їх застосування на практиці. Під час доповіді у присутніх виникали ряд питань, на які було надано вичерпні відповіді з посиланням на законодавство України та міжнародні договори.В доповнення зазначеної вище теми начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Бланк С.В. розповів про особливості проведення перевірок з питань додержання мінімальних державних гарантій та фіксації їх результатів. Детально зупинився на поняттях та порядку проведення індексації грошових доходів населення. Використовуючи презентацію були наведені приклади  нарахування мінімальної заробітної плати у 2017 році та приклади проведення нарахування індексації. Також було наголошено на тому, що суб`єкти господарювання  зобов`язані надавати документи необхідні для проведення перевірки на вимогу інспектора з питань праці.

Про проблемні питання що виникають при проведенні подібних перевірок, наголосила начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Кам`янському регіоні Соловйова О.В., зокрема, недопуск або створення перешкод під час відвідування та заходи, які вживаються для того, щоб подолати дані перешкоди.

В процесі доповіді у слухачів виникали питання, на які відразу були надані відповіді.

 

На практичних прикладах судових справ, які були приведені головним спеціалістом–юрисконсультом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Соломкою М.Я. були розглянуті аспекти що виникають під час розгляду адміністративними судами справ щодо оскарження постанов про накладення фінансових санкцій.

Діалог був достатньо конструктивний, завдяки чому, були отримані відповіді на всі питання присутніх, враховані пропозиції та побажання.

 

За підсумками заходу було визначено, що життя та здоров`я людини є найвищою соціальною цінністю. Виходячи з цього, питання нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування стосовно призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та питання охорони праці є основними при дотриманні та захисті трудових прав і соціальних гарантій працівників. 

Загалом, забезпечення прав та свобод людини та захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання є головним обов’язком держави.

На завершення зустрічі фахівці Держпраці висловивши подяку всім присутнім, нагадали, що керівники та спеціалісти готові приймати участь у подібних заходах, задля обміну методичним та практичним досвідом, який є дійсно суттєво важливим.


06.12.2017 |

Повернутись назад