Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З початку листопада поточного року при Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області триває розгляд Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах гірничодобувних підприємств на 2018 рік.

 

 

 


Наразі свої програми вже представили підприємства з підземним видобутком корисних копалин, серед яких найпотужніші підприємства гірничодобувної галузі України: ПАТ «Кривбасзалізрудком», ДП «Східний ГЗК», ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», шахти гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «Центральний ГЗК».

Розгляд програм проходить за безпосередньої участі начальника управління гірничого нагляду Держпраці Юрія Дорошенка, фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, керівників та провідних фахівців шахт, спеціалістів Криворізького експертно-технічного центру, представників державного воєнізованого гірничорятувального загону, науковців  профільних інститутів та фахівців проектних організацій.

Першочергово було обговорено питання дотримання проектних показників у поточному році без відступів від технологічних норм, заявлених підприємствами у минулорічних програмах розвитку гірничих робіт.

В цілому, представлені матеріали отримали схвальні відгуки членів комісії, однак поставали питання, які були спільно-проблемними для більшості вищезазначених підприємств. Так, члени комісії детально зупинились на виконанні ремонтних робіт в шахтних стволах, зокрема армування стволів. Обговорили стан підйомних машин, вентиляційних установок, копрів, надшахтних комплексів, будівель і споруд. Пріоритетними залишаються питання електробезпеки, зокрема стан контактних мереж шахт та їх захист, стан електроустаткування. Не оминули увагою організацію та проведення на шахтах комісійного обстеження рухомого складу (залізничного, внутрішньошахтного і конвеєрного транспорту).


Підіймали питання заміни або модернізації стаціонарного обладнання, яке відпрацювало встановлений термін експлуатації. Фахівці підприємств відзвітували про дотримання графіків експертного обстеження даного обладнання.

Слід зазначити, що спільною проблемою для всіх гірничодобувних підприємств залишається знос основного технологічного обладнання, який на сьогодні становить близько 80%. Тож, своєчасне експертне його обстеження/діагностування є запорукою попередження виникнення аварійних ситуацій.
 

Членів комісії цікавила штатна укомплектованість геолого-маркшейдерських служб шахт, контроль за пустотами, зокрема ведення робіт по їх погашенню (заповненню), контроль за зсувами та потраплянням людей в зону зсувів. Нагадали про наявність дозвільних документів, щодо користування надрами. Обговорювалась інформація стосовно якості функціонування відомчого нагляду в організації безпечних умов праці на підприємствах, основний акцент було поставлено на контролі за веденням вибухових робіт. Разом з тим, увагу зосередили на питаннях вдосконалення вибухової справи в частині випробування нових видів безтротилових вибухових речовин та зарядної техніки. При цьому вибухові матеріали повинні експлуатуватися на постійному виробництві із застосуванням норм чинного законодавства.

Поза увагою членів комісії не лишилися питання обладнання пожежонебезпечних дільниць шахт системами автоматичного пожежогасіння, сигналізацією та системами пожежного оповіщення, забезпечення контролю за веденням вогневих робіт, наявністю Планів ліквідації аварійних ситуацій, тощо.

Варто відзначити той факт, що за поданою підприємствами інформацією, на кожному з них прослідковується тенденція до зменшення випадків загального виробничого травматизму, при цьому, показники тяжкості травматизму ростуть.

 

Аналізуючи причини травмувань, фахівці Держпраці цікавились про вжиті заходи по недопущенню подібних випадків. Загалом акцентували увагу на планах підприємств щодо вдосконалення роботи по попередженню травмувань.
Наразі розгляд планів розвитку гірничих робіт триває.


29.11.2017 |

Повернутись назад