Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26.04.2017р. “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"”, впродовж тижня фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні проводили роз’яснювальну роботу про зміни в законодавстві України щодо здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

 


Зокрема, семінари за даною тематикою проводились для фізичних-осіб підприємців, роботодавців - юридичних осіб, суб’єктів господарювання середнього і малого підприємництва Криворіжжя, окремо дане питання було розглянуто на засіданні виконкому Криворізької міської координаційної Ради з питань розвитку підприємництва.

Вікторія Романів, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, довела до відома інформацію про порядок проведення інспекційних відвідувань, організацію невиїзних інспектувань та умови проведення виїзних перевірок. Детально зупинилась на адміністративній відповідальності роботодавців в частині порушення законодавства про працю та процедурі накладання фінансових санкцій.

Підіймаючи питання нарахувань штрафів, Вікторія Савівна нагадала про обов’язкову легалізацію трудових відносин з працівниками, обов’язкове дотримання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці та відповідальність за перешкоджання допуску на підприємство інспектора праці. Довела до відома інформацію про реєстр службових посвідчень інспекторів праці Держпраці та закликала не зволікати даною інформацією з метою уникнення випадків шахрайства, які вже були зафіксовані у різних областях Держави.

Окремим питанням для обговорення розглядались додаткові повноваження, які отримали органи місцевого самоврядування. Відтак, місцева влада зможе здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

Разом з тим, фахівець Держпраці закликала до співпраці у разі необхідності дорадчої допомоги. Нагадала про можливість зворотного зв’язку як у письмовому, телефонному, електронному вигляді, так і особистий прийом.
 


02.10.2017 |

Повернутись назад