Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Згідно Плану заходів координації спільних дій між Держпраці, ДФС та ПФУ по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників, на рівні керівництва Головного Управління Держпраці у Дніпропетровській області та Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області було проведено декілька робочих нарад, спрямованих на якісну співпрацю.

 

 


На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою були затверджені нові порядки державного контролю і нагляду за додержанням законодавства про працю, що набула чинності 16 травня 2017р., інспекторами праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області спільно із фахівцями Головного управління ДФС у Дніпропетровській області було здійснено декілька перевірок з питань оформлення трудових відносин.

В ході проведення інспекційних відвідувань інспекторами праці Головного Управління Держпраці у Дніпропетровській області було встановлено, що у серпні 2017 р. в порушення вимог ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України п’ять суб’єктів господарювання використовували працю 14 працівників без оформлення трудових договорів, що підтверджується оформленими актами перевірок та зафіксованими на своїх робочих місцях працівниками.

Відповідно до ст. 265 КЗпП України при фактичному допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) передбачено штрафні санкції у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, тоді як при дотриманні вимог трудового законодавства та належному оформленні працівників, обсяг виплати офіційної заробітної плати та відповідних податків для роботодавців був би меншим у десятки разів.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області, з метою забезпечення захисту прав та законних інтересів працівників та упередження порушень чинного трудового законодавства з боку роботодавців нагадує, що статтями 24 та 29 Кодексу законів про працю визначено процедуру укладення трудового договору та допущення працівника до роботи.
 


12.09.2017 |

Повернутись назад