Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Дотримання вимог безпеки під час використання балонів зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) в закладах громадського харчування, місцях масового скупчення людей та у побуті, наразі обговорювали у Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Даний захід проведено як семінар і до його участі були залучені технічні керівники та головні спеціалісти газорозподільних  підприємств Криворізького регіону, серед яких ПАТ «Криворіжгаз», ТОВ «Дніпрорегіонгаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз». Разом з тим, у семінарі приймали участь представники органів місцевого самоврядування.


Оперуючи статистичною інформацією щодо аварій (вибухів) і нещасних випадків, пов'язаних з використанням балонів ЗВГ, заступник начальника Криворізького гірничопромислового управління Олександр Кононенко акцентував увагу присутніх на фактах несанкціонованого використання даного устаткування в закладах громадського харчування та місцях масового скупчення людей. Проблемою сьогодення залишається не легалізоване заправлення балонів, відповідно відсутність контролю за дотриманням всіх нормативно-правових аспектів даної процедури (рівень наповнення балонів, перевірка ваговим методом, технічний стан балону тощо).

Підіймаючи питання легалізації газонаповнювальних пунктів фахівці Держпраці звернулись до керівництва підприємств розглянути можливість відкрити в своїх структурних підрозділах такі пункти та врегулювати дану процедуру для населення регіону. Акцентували увагу на проведенні додаткових інструктажів абонентам, що використовують зріджений вуглеводневий газ в побуті, щодо заборони наповнення балонів на автомобільних газозаправних станціях і пунктах.

Разом з тим, фахівці Держпраці спонукали підприємства газового господарства бути особливо уважними при проведенні обстежень та технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, звертати увагу на ймовірність використання населенням балонів ЗВГ і при необхідності відповідно реагувати.

Окремо учасники семінару підіймали питання якість робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання;  своєчасного якісного обстеження та прочищення димових та вентиляційних каналів газифікованих приміщень житлових і громадських будівель; виявлення та запобігання несанкціонованим підключенням до системи газопостачання, втручання в роботу та конструкцію газових приладів тощо.

Зосередили увагу на посиленні інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення шляхом використання радіо, телебачення, виготовлення листівок, плакатів, тощо. Залучити до даної роботи органи місцевого самоврядування, заклади освіти, власників житлових будинків та інше.

Нагадуємо: влаштування газобалонних установок зрідженого вуглеводневого газу в закладах громадського харчування, місцях масового скупчення людей та у побуті допускається лише за проектною документацією, що має відповідати вимогам чинних Державних будівельних норм, Правил безпеки систем газопостачання та інших нормативних актів.

Криворізьке гірничопромислове управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області звертає увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами та необхідність періодичної перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів! Категорично забороняється самовільне влаштування, заміна та переміщення газових приладів! Користуючись проточними водонагрівачами чи опалювальними газовими приладами виконуйте основні вимоги безпеки: перевірте наявність тяги, забезпечте надійну вентиляцію приміщення, для чого відкрийте кватирки вікон, не закривайте решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення. При встановлені в приміщені кухні газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід забороняється облаштовувати над газовими плитами витяжну вентиляцію з штучним спонуканням.


01.09.2017 |

Повернутись назад