Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В липні поточного року фахівцями Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було проведено позапланову перевірку стану дотримання законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці в структурних підрозділах прокатного департаменту металургійного виробництва  ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

 


Підставою для проведення даної перевірки став нещасний випадок зі смертельним наслідком, який стався 16 березня 2017 року з вальцювальником стану гарячого прокату безперервно-заготовочного стану цеху блюмінг.

З метою опрацювання результатів перевірки та обговорення шляхів усунення виявлених перевіркою порушень вимог законодавства, фахівці Держпраці ініціювали проведення наради до участі у якій були запрошені провідні фахівці і технічні керівники прокатного департаменту та керівники служби охорони праці підприємств в цілому.

Голова комісії, начальник відділу нагляду у металургії, машинобудуванні, котлонагляді та за підйомними спорудами Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Володимир Губаренко, детально зупинився на порушеннях нормативно-правових актів з охорони праці визначених приписом перевірки та заходах по їх усуненню з метою попередження травмування працівників.

Зокрема, обговорювались питання відсутності поручневого огородження стаціонарного майданчика для налаштування кліті стану та відсутності суцільного огородження відкритих рухомих частин обладнання. Цікавило питання, чому після заборони пересування по містку до приводів клітей не внесені зміни в схему пішохідного руху по території цеху блумінг, а також схеми пішохідного руху під час аварій та надзвичайних ситуацій. Перевіряючими виявлено факти відсутності відповідних звукових сигналів та одночасно світлової сигналізації перед пуском станів.

Разом з тим, перевіркою встановлено факти експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки без проведеного у встановлені строки позачергового технічного огляду. Виявлено обладнання, яке отримало негативний висновок експертного обстеження але продовжує працювати.

Підіймались питання щодо ведення технічної документації, зокрема інструкцій з охорони праці, видачі нарядів-допусків, протоколів перевірки знань з питань охорони праці, тощо. Слід зауважити, що на підприємстві не своєчасно проводяться інструктажі та періодичне навчання працівників в спеціалізованих навчальних закладах.

Роблячи узагальнюючий висновок, фахівці Держпраці одностайно наголосили на обов’язковому дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації основного технологічного обладнання прокатного виробництва, адже на разі дана робота у незадовільному стані.

Керівництво прокатного департаменту металургійного виробництва  ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зобов’язали усунути у встановлені приписом позапланової перевірки дати порушення в частині дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки про що надати звіти до Криворізького гірничопромислового управління.
 


10.08.2017 |

Повернутись назад