Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В рамках налагодження партнерських стосунків та співпраці при вирішенні питань пов’язаних з додержанням законодавства про працю і зайнятість, фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області провели семінар для спеціалістів Криворізького міського центру зайнятості.

Даний захід було організовано з метою злагодженого та однозначного тлумачення новел у законодавстві для громадян, які звертаються за послугами до міського центру зайнятості.

 


Тож, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Вікторія Романів особисто долучилась до проведення семінару і детально роз’яснила зміни законодавства про працю України.

Перш за все нагадала, що майбутній працівник має знати йдучи працевлаштовуватись: обов’язкова легалізація трудових відносин (різниця між трудовою угодою, трудовим договором та строковим трудовим договором), мінімальні гарантії, своєчасність повідомлення  органу ДФС, тощо.

Зупинилась на перевірках, які належать до компетентності Держпраці, їх підставах, умовах та порядку проведення. Не менш актуальне питання – процедура накладання фінансових санкцій. Зосередила увагу на випадках шахрайства, які були зафіксовані в різних областях Держави та порадила достеменно познайомитись з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, не оминувши увагою реєстр посвідчень інспекторів праці.

В свою чергу фахівців центру зайнятості цікавили питання як у правовому полі реагувати на випадки, коли потенційному працівнику роботодавець відмовляє у працевлаштуванні не маючи на то обґрунтованих підстав, як поводитись звільненим працівникам, яким не віддали трудової книжки, на яку компенсацію мають право звільнені працівники, право на щорічну основну відпустку та відпустку без збереження заробітної плати та ін.

На завершенні зустрічі Вікторія Савівна закликала учасників заходу сприяти у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи в питаннях законодавства про працю, як для осіб що працевлаштовуються так і для роботодавців. За необхідності всіх бажаючих направляти безпосередньо до фахівців Держпраці для надання особистих роз’яснень та дорадчої допомоги.
 


10.08.2017 |

Повернутись назад