Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівцями Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області завершено планову всебічну перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, одного з провідних підприємств України з видобутку й обробки граніту ТОВ Фірма «БЕЮТАГА».

 

 


В липні поточного року інспекторським складом відділу нагляду у гірничодобувній промисловості та відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими  роботами та переробкою корисних копалин гірничопромислового управління перевірено всі структурні підрозділи підприємства, а саме: геолого-маркшейдерське забезпечення гірничих робіт, служба охорони праці, дільниця «Ювілейна» (кар’єр), цех обробки каменю, ремонтно-механічні майстерні, автотранспортна дільниця та електрогосподарство.

Найактуальнішими серед питань, які постали в ході перевірки стосувались ведення гірничих робіт, зокрема охорони праці та охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин відкритим способом. Члени комісії встановили відсутність технічної документації щодо ведення процесів обробки та розпилювання блоків, відсутня інструкція організації обліку і контролю якості та кількості накопичуваної на складах мінеральної сировини. Виявлено факт не погодження з Держпраці робочого проекту в частині дотримання вимог законодавства про надра.

На підприємстві офіційно не призначено технічного керівника (з функціями головного інженера) гірничовидобувного підприємства, який несе відповідальність з питань, пов’язаних з охороною надр та не призначено відповідального з організації та проведення аварійно-рятувальних робіт при виконанні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

На момент перевірки не надано списки осіб, відповідальних за безпеку робіт, що виконуються в електроустановках, відсутні протоколи високовольтних вимірів та іспитів повітряної лінії живлення  кар’єру.

Порушення ведення технологічної документації прослідковуються і при організації робіт з підрядними організаціями в частині виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Разом з тим, перевіркою встановлено факти експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки без відповідних дозвільних документів.

Зважаючи на той факт, що більшість порушень мають організаційний характер, приписом перевірки були визначені дати щодо їх усунення. В семи випадках рекомендовано керівництву підприємства призупинити роботи, експлуатацію устаткування та обладнання підвищеної небезпеки, які могли б спричинити травмування працівників.


07.08.2017 |

Повернутись назад