Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відбулася тематична нарада, щодо дотримання вимог безпеки під час виконання газонебезпечних робіт на об’єктах підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.

 

 

 


За круглим столом фахівці Держпраці об’єднали технічних керівників і керівників служб охорони праці підприємств водопровідно-каналізаційних господарств, які обслуговують Криворізький регіон серед яких: КП «Кривбасводоканал», ДПП «Кривбаспромводопостачання», КП «Жовтоводський водоканал» ДОР» та КП «Апостоловеводоканал».

Головний акцент зустрічі фахівці Держпраці поставили на обов’язковому дотриманні вимог безпеки при проведенні газонебезпечних робіт у колодязях та замкненому просторі на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства в період високої температури повітря. Це і обмеження в проведенні планових робіт при високих температурах повітря, а за необхідності невідкладних ремонтних робіт планувати їх в першій половині дня під наглядом інженерно-технічних працівників. Проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт. Рекомендовано організацію обстеження стану здоров’я перед початком роботи, забезпечення питного режиму.

Кожен з представників підприємств відзвітувались про заходи впроваджені на своїх об’єктах з метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час проведення газонебезпечних робіт, пов’язаних з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі роботи всередині ємностей (колекторів, тунелів, колодязів, приямків).

Підіймались питання про допуск до робіт осіб відповідної кваліфікації та дотримання вимог інструкцій з охорони праці, веденню нормативно-правової документації та оформлення наряду-допуску. Детально зупинились на проходженні навчання та цільових інструктажів, регулярному проведенні тренувальних занять з метою відпрацювання практичних навичок та дій персоналу в аварійних ситуаціях.

Обговорювали обов’язкову укомплектованість бригад, забезпечення засобами індивідуального захисту та обладнанням з яким працюють робітники (інструменти, лампи ЛБВК).

В процесі обміну досвідом учасники наради зупинились на спільній проблемі, яка має місце в період високої температури повітря (велика кількість змій в робочих камерах водопровідно-каналізаційних об’єктів) та спільно обговорили шляхи вирішення даного питання.

На завершені зустрічі фахівці Держпраці вкотре наголосили на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт на об’єктах підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та рекомендували організувати позапланові перевірки знань та проведення інструктажів з питань охорони праці працівникам, які виконують та організовують дані роботи.
 


07.08.2017 |

Повернутись назад