Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області нагадують про основні вимоги безпеки під час виконання газонебезпечних робіт, з метою запобігання виникненню аварійних ситуацій, під час експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства у літній період.

 

 

 


Кожний рік в Україні під час виконання газонебезпечних робіт (у колодязях) на комунальних та відомчих системах водопостачання та каналізації в результаті нещасних випадків гинуть працівники.

З підвищенням температури повітря в літній період року інтенсивність біохімічного бродіння з утворенням отруйних та вибухонебезпечних газоповітряних сумішей посилюється, знижується вміст кисню в повітрі робочої зони і виконання газонебезпечних робіт ускладнюється.

З метою попередження випадків травматизму на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства при виконанні газонебезпечних робіт керівникам підприємств направлені листи щодо організації і проведення профілактичної роботи з обов’язковою вимогою щодо встановлення жорсткого контролю за дотриманням вимог безпеки технологічної та трудової дисципліни при виконанні газонебезпечних робіт з боку керівників та організаторів цих робіт і не допущення самоусунення служб охорони праці від контролю за організацією газонебезпечних робіт на підприємстві.

Робота кропітка, одноманітна, але за нею стоїть життя людини і розуміння цього повинно прийти як до керівників так і до працівників.

Головне управління Держпраці пропонує посилити оперативний контроль за дотриманням вимог при організації і здійсненні газонебезпечних робіт та звернути увагу на:

•    достатність та повноту передбачених заходів, щодо безпечного проведення газонебезпечних робіт та їх виконання;
•    обов’язковий аналіз повітряного середовища лампами ЛБВК;
•    наявність протигазів у кожного працюючого і спостерігаючого; наявність додаткових заходів безпеки при виконанні робіт у ємностях, де температура повітря перевищує ЗО градусів за Цельсієм.

Недотримання вимог основних нормативних документів, що регулюють питання проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 41.0-1.01-79 «Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць» і НПАОП 0.00-5.11-85 «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт»), призводить до виникнення аварійних ситуацій, втраті людського здоров’я та життя.


28.07.2017 |

Повернутись назад