Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З початку року Фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проведено 85 перевірок в сільськогосподарських підприємствах області, виявлено 926 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, до адміністративної відповідальності притягнуто 57 посадових осіб, із яких 21 керівник, а також проведено перевірки на 12 підприємствах зі зберігання та переробки зерна.

 

 


Щоб безпечно завершити жнива та забезпечити належне збереження врожаю нового сезону, має бути забезпечена посилена увага до питань охорони праці та запобігання виробничого травматизму на підприємствах агропромислового комплексу.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії, а також до районних управлінь агропромислового розвитку органів виконавчої влади для завчасного виконання низки заходів з промислової безпеки та охорони праці.

Зокрема, під час зернозбиральних робіт серед головних питань виробничої безпеки та охорони праці увага має приділятися належному технічному стану зернозбиральної техніки та інших механізмів, наявності попереджувальних написів, а у нічний час – ефективному освітленню всіх технологічних агрегатів. Для попередження травмування працівників – не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами. Необхідно пам`ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

Для запобігання ураження електричним струмом необхідно дотримуватися вимог безпеки поблизу охоронних зон повітряних ліній електропередач.

Важливою для облаштування належних умов праці є організація змінної роботи працівників, медичний контроль стану здоров`я водіїв транспортних засобів із відстороненням від робіт осіб у стані алкогольного сп`яніння.

Щоб запобігти наїздам техніки на працівників та нещасним випадкам, необхідно визначити безпечні місця відпочинку та приймання їжі у польових умовах, забезпечити бригади пересувними вагончиками.

На підприємствах елеваторної та переробної промисловості одними із ключових є питання підготовки матеріально-технічної бази, проведення заміни застарілих або зношених елементів технологічного обладнання, налагодження ефективної роботи аспіраційних мереж, які запобігають вибухам зернового пилу на складах, проведення заміни кабельної продукції та освітлювальної арматури, питання професійної підготовки персоналу та дотримання інструкцій з охорони праці.

В травні-липні поточного року в районах області організовано і проведено тематичні наради та семінари з питань безпечного проведення зернозбиральних робіт та готовності матеріально-технічної бази до прийомки нового врожаю.

Через районні засоби масової інформації проводиться роз’яснення щодо дотримання вимог безпеки під час проведення робіт зі збирання ранніх зернових культур.

Фахівці Держпраці нагадують: невиконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути порушення і, з усією відповідальністю за безпеку працюючих, провести жнивну кампанію та зберегти врожай.
 


25.07.2017 |

Повернутись назад