Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З цього приводу консультує заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки – начальник відділу нагляду у газовій промисловості Олександр Пузіков.

Вимоги безпеки щодо організації та виконання робіт з будівництва, ремонту, розширення, реконструкції, технічного переоснащення систем газопостачання регламентовано чинними «Правилами безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15).

 


Згідно п.7.1 розділу VII вищезазначених «Правил» до газонебезпечних робіт належать:
•    підключення новозбудованих газопроводів до діючої системи газопостачання;
•    пуск газу в систему газопостачання об’єктів при введені в експлуатацію, після ремонту чи реконструкції, виконання пуско-налагоджувальних робіт.

На підставі додатку 2 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 року №1107 газонебезпечні роботи віднесені до Переліку видів робіт з підвищеною небезпекою

Крім того, додатком 3 даного Порядку, до «Переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» віднесено:
•    технологічне устаткування, лінійні частини та елементи систем газопостачання природним і скрапленим газом суб’єктів господарювання та населених пунктів.

На підставі вищевказаного, у даному випадку роботодавець повинен одержати дозвіл Держпраці.


25.07.2017 |

Повернутись назад