Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У рамках проекту Міжнародної організації праці «Глобальна програма дій у сфері дитячої праці» 13 липня 2017 року відбувся круглий стіл, під час якого обговорювали результати Національного обстеження дитячої праці в Україні 2014-2015 років.

Участь у заході взяли Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, Національний координатор проектів МОП в Україні Сергій Савчук, Голова Держпраці Роман Чернега, Директор ГО «Український центр соціальних реформ» Елла Лібанова.

 


Національний координатор проектів МОП в Україні Сергій Савчук зазначив, що перше дослідження дитячої праці в Україні проводилося Держстатом у 90-тих роках за підтримки МОП. Національне обстеження дитячої праці в Україні 2014-2015 рр. (НОДП) по суті є другим глобальним аналізом дитячої праці в Україні.

У порівнянні з першим аналізом, останнє дозволило отримати більш широкий спектр статистичних даних щодо працюючих дітей, а саме з’ясувати: рівень освіти дітей; види робіт, які виконують діти; кількість робочих годин на тиждень та види винагород; умови праці та небезпеки для здоров’я дітей на робочих місцях, професійні захворювання та травматизм; процес прийому на роботу та інші особливості застосування дитячої праці. Також дослідження дало можливість проаналізувати найгірщі форми дитячої праці.

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба акцентував увагу на проблемах в національному законодавстві щодо дитячої праці. А також зосередив увагу на необхідності обміну інформацією задля виявлення та протидії дитячій незадекларованій праці соціальними службами, інспекторами праці та правоохоронними органами.

Голова Держпраці Роман Чернега навів статистичні дані за 2017 рік щодо виявлення в Україні інспекторами служби праці неповнолітніх. Так, у 2017 році виявлено 111 неповнолітніх-працівників, з них 27 дітей працювали з порушенням трудового законодавства, з 10-ма особами не був укладений трудовий договір, 1 дитина працювала понад нормований час.

Директор ГО «Український центр соціальних реформ» Елла Лібанова представила результати Національного обстеження дитячої праці в Україні 2014-2015 рр. Так, у 2014 році загальна чисельність дітей віком від 5 до 17 років в Україні становила 5,2 млн. осіб. В обстежені взяло учать 607, 4 тис. працюючих дітей, або 11, 6 % їх загальної чисельності. НОДП включає статистичну ідентифікацію «дитячої праці» та «дітей на небезпечній роботі»  віком 5-17 років, аналіз працюючих дітей за типом сім’ї, за видами економічної діяльності, віковими групами, напрямками використання заробітку, тривалістю робочого часу, регулярністю батьківського контролю, зайнятістю за регіонами країни, обстеження дітей, які працювали на вулиці, та інші види аналізу праці дітей.

Аналіз має допомогти відповідним службам та органам, які пов’язані з виявленням та подоланням дитячої праці, у виконанні їхніх обов’язків. А також, за словами Сергія Савчука, стати «важливим доробком для міжнародної практики з викорінення дитячої праці».

Джерело: http://dsp.gov.ua/
 


21.07.2017 |

Повернутись назад