Про необхідність внесення змін до нормативно-правових актів з охорони праці, що регламентують безпечну експлуатацію гідротехнічних споруд (хвостосховища, шламонакопичувачі) говорили на нараді Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


Під головуванням заступника начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Костянтина Корольова до участі у нараді були запрошені технічні керівники та спеціалісти за напрямком підприємств, які експлуатують хвостосховища та  шламонакопичувачі, серед яких ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", ПАТ "Полтавський ГЗК", ПАТ «Південний ГЗК», ПРАТ «Центральний ГЗК», ПРАТ «Північний ГЗК», ПРАТ «Інгулецький ГЗК» тощо.

Разом з тим, участь у даному заході приймали керівництво Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону, науковці та представники експертних організацій.

Згідно чинних ДБН, хвостосховища гірничо-збагачувальних комбінатів відносяться до 1 класу капітальності. Це особливо відповідальні споруди, аварії на яких пов'язані з катастрофічними наслідками для населених пунктів і підприємств, а також отруєнням, забрудненням водойм і потоків питного водопостачання.

Даний захід мав на меті розглянути Європейські норми управління відходами видобувної промисловості (Директива 2006/21/ЄС) та сформувати пропозиції щодо їх внесення до нормативно-правових актів Українського законодавства в тому числі, до чинних правил охорони праці під час експлуатації хвостових і шламових господарств гірничорудних і нерудних підприємств НПАОП 0.00-1.74-15.

В ході конструктивного діалогу підіймались питання, які містяться  у «Керівних принципах і належній практиці забезпечення експлуатаційної безпеки хвостосховищ», наданих Європейською економічною комісією Організації Об'єднаних Націй.

За підсумками наради всі обумовлені пропозиції були задокументовані для подальшого вдосконалення відомчого та державного нагляду за безпечним будівництвом та експлуатацією гідротехнічних споруд гірничодобувних підприємств.

До відома:

На піднаглядних Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровській області підприємствах експлуатуються 21 хвостосховище та 16 шламовідстійників загальною площею 6345,4 га., які розташовані у Дніпропетровській і Полтавській областях. За період їх експлуатації в хвостосховищах акумульовано більше 3,5 млрд. м³ відходів.


12.07.2017 |

Повернутись назад