Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Під головуванням першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олега Кужмана 07.07.2017 в приміщенні Дніпропетровської ОДА відбулась відеоконференція з питання запровадження на території області контролю за додержанням законодавства про працю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

 

 


У відеоконференції взяли участь: керівництво Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, міські голови міст обласного значення, голови сільських, селищних та міських рад об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Про запровадження в області контролю за додержанням законодавства про працю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповів начальник Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Владислав Снісар.

У зв’язку з тим, що затверджений зазначеною постановою КМУ Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає  службове посвідчення інспектора праці нового зразка і його форма вже затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 24 травня 2017 року № 866, – наголосив доповідач, – органам місцевого самоврядування необхідно вжити відповідних організаційних заходів.

Реалізація на місцях повноважень з контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування та Управління Держпраці дасть можливість  захистити трудові права найманих працівників області, виявляти значно більше фактів виплати заробітної плати “в конвертах”, несвоєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці, має сприяти збільшенню надходжень як до державного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад за рахунок зростання сум сплачених податків та загальнообов’язкових відрахувань із заробітної плати.

Перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман акцентував, що спільними зусиллями необхідно зробити все, щоб система контролю за додержанням законодавства про працю ефективно запрацювала в області в найкоротші строки.

Рекомендовано керівникам виконавчих органів рад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, звертатися безпосередньо до керівництва Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області (м. Дніпро, вул. Князя Ярослава Мудрого (колишня вул. Ленінградська), буд. 46-а, 2-й поверх, тел./факс (056) 778-01-81) або до начальників відповідних регіональних відділів Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області для отримання методичної та консультативної підтримки щодо запровадження дієвої системи державного контролю за додержанням законодавства про працю.


 


11.07.2017 |

Повернутись назад