Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Понад шість десятків директорів галузевих підприємств мали можливість поспілкуватись із керівниками Головного управління Держпраці, профспілковими лідерами регіону, Держпродспоживслужби, Пенсійного фонду, Державної екологічної інспекції, Державної служби з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області.

 

 


Від Головного управління Держпраці участь у семінарі-навчанні взяли: начальник Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області - Владислав Снісар; начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки - Володимир Маціяко; начальник управління з питань праці - Андрій Толстогузов; заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки - Олександр Пузіков; начальник відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки - Андрій Воловицький.

Про стан охорони та оплати праці на підприємствах Дніпропетровської області доповів начальник Головного управління Держпраці Владислав Снісар. Сільгоспвиробникам було надано роз’яснення у сфері легалізації зайнятості, детінізації заробітної плати та працевлаштування окремих категорій громадян (ВПО, учасників АТО). Зокрема зупинився на вимогах законодавства щодо ведення документації з оформлення трудових відносин, легітимності самих трудових відносин,  нарахуванні заробітної плати та її індексації. Наголосив на необхідності неухильного дотримання правил охорони праці, законодавства про працю.

Більш детально про дотримання законодавства про працю, вимог щодо оплати праці найманим працівникам, роль колективного договору доповів начальник управління з питань праці Андрій Толстогузов. Роз’яснив нову постанову КМУ від 26.04.2017 № 295, деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статтю 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, якою затверджені Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Про необхідність дотримання вимог безпеки при експлуатації промислового газового обладнання доповів начальник відділу нагляду у газовому комплексі Олександр Пузіков. Окремо звернув увагу на використання газу у побуті, навів приклади порушень вимог Правил користування газом зазначивши, що в основному аварії виникають через людський фактор.

Про стан промислової безпеки при виконанні робіт на об’єктах будівництва, в енергетиці, а також при експлуатації котлів, вантажопідйомних споруд з наведенням наглядних прикладів розповів начальник відділу Андрій Воловицький. Звернув увагу присутніх на залучення до виконання робіт підвищеної небезпеки, працівників за договорами підряду, які не пройшли відповідного навчання та не мають практичного досвіду. Навів приклади настання нещасних випадків саме з цих причин.

Підведення підсумків семінару-навчання провів начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Володимир Маціяко, обговоривши оптимальні способи взаємодії, комунікації та обміну інформацією між органами виконавчої влади й бізнесом.

Присутні охоче ставили питання усім доповідачам та отримували відповіді на свої запитання. Можна відмітити змістовність та користь даного семінару для покращення обізнаності керівників підприємств галузі з питань охорни праці, законодавства про працю та ін.
 


31.05.2017 |

Повернутись назад