Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Традиційно в День охорони праці в Криворізькому гірничопромисловому управлінні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області «круглий стіл» об’єднав провідних фахівців в питаннях охорони праці Криворіжжя.

 

 

 


До обговорення та вирішення спільних питань долучились керівники структурних підрозділів Криворізького гірничопромислового управління та відділу з питань додержання законодавства про працю, керівництво Криворізького експертно-технічного центру, представники Криворізького міського комітету профспілки металургів і гірників України, первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків, представники міськвиконкому та керівники служб охорони праці найпотужніших підприємств Криворізького басейну.
 

Цьогоріч обговорювали вдосконалення процедури моніторингу, збору і систематизації достовірних даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві. Темою для круглого столу став девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2017 році: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

З аналізу виробничого травматизму, допущеного у 2016 році підконтрольними Криворізькому гірничопромисловому управлінню підприємствами, заступник начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Костянтин Корольов зосередив увагу на причинах: 65% робітників гинуть через організаційні причини, тобто недотримання правил, нормативів, інструкцій з безпеки праці, понад 23% випадків пов’язані з технічними причинами і 13% становлять випадки з психофізіологічних причин. Відтак, головний акцент – на аналітичних даних у питанні безпеки праці.

Оперування даними про нещасні випадки має принципове значення для їх профілактики, допомагає оцінити ефективність системи охорони праці та визначити пріоритетність заходів з охорони праці, відповідно виділення необхідних коштів для їх реалізації.

На думку багатьох фахівців в області охорони праці, профілактика – це найбільш дієвий спосіб запобігти нещасному випадку на виробництві, при цьому ніяка профілактика неможлива без ретельного аналізу наявної інформації про травматизм у результаті трудової діяльності.
 
У своїх виступах керівники установ і відомств присутніх за круглим столом охарактеризували роботу своїх інформаційних систем щодо обліку нещасних випадків та спостереженням за умовами праці на виробництвах.
 
Свою точку зору щодо вирішення даної проблеми озвучили представники підприємств, які вже напрацювали свою систему дистанційного контролю за станом виробничого процесу, зокрема ВАТ «Південний ГЗК» та ПАТ «Кривбасзвлізрудком». Подібні моніторинги дають можливість у реальному часі стежити за технологічними процесами, попереджати аварії та блокувати  роботу техніки там, де виникає небезпека.
 
Тож, у перспективі, такий моніторинг повинен стати нормою для усіх підприємств гірничо-металургійного галузі, підкреслив на завершені зустрічі Костянтин Корольов.

Довідково:

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, щоб привернути увагу світової спільноти до проблеми щорічної смертності на робочому місці.

Починаючи з 2003 року, понад 100 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці, відзначають це свято.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере свій початок від Дня пам'яті загиблих працівників, що вперше відзначено американськими і канадськими працівниками у 1989 році в пам'ять про загиблих та постраждалих на роботі.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці в Україні. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.


04.05.2017 |

Повернутись назад