Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Протягом 2013 року на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області, сталося 330 нещасних випадків, 27 з них – зі смертельним наслідком, у той час у позаминулому році загалом травмовано 365, у тому числі 33 – зі смертельним наслідком. Сталося 10 групових нещасних випадків, що на 7 меньш, ніж у 2012р., в наслідок яких 24 особи отримали травми (проти 40), у тому числі 5 травмовані смертельно (проти 7).


Проведений аналіз загального травматизму за основними причинами засвідчує, що 200 осіб (або 60,6%) травмувалося через організаційні причини (невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов'язків, порушення правил дорожнього руху, тощо). Ще 109 осіб (33,0%) – через психофізіологічні причини (особиста необережність потерпілого). І лише 21 особу (6,4%) було травмовано через суто технічні причини (недосконалість технологічного процесу, незадовільний технічний стан будинків та споруд).

Більш ніж половина, а саме 66,6% випадків смертельного травматизму (18 осіб) сталося також через організаційні причини.

З метою підвищення рівня промислової безпеки та запобігання нещасним випадкам на виробництві протягом 2012 року інспекторським складом теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області проведено 797 перевірок суб’єктів господарювання та 6216 перевірок виробничих об’єктів (відповідно 1,25% та 2,97% від загальної кількості, які підпадають під держнагляд). Виявлено 49998 порушень вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці. На 157 посадових осіб матеріали про порушення законодавства про охорону праці направлено органам прокуратури. Ще 151 керівника суб’єктів господарювання впродовж року заслухано на Колегії теруправління.

За словами начальника теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктора Іванко, мета територіального органу Держгірпромнагляду полягає не в нарощуванні власних показників, а в тому, щоб люди поверталися після трудового дня в сім'ї живими і здоровими. Отже профілактика була, є і залишатиметься одним з найбільш продуктивних методів для досягнення цієї мети поряд з контрольно-наглядовими заходами, тісною співпрацею із місцевими органами влади у здійсненні профілактичних заходів.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

 


16.01.2014 |

Повернутись назад