Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

У питаннях виробничого травматизму дуже важлива взаємодія, обмін корисним досвідом між спеціалістами. Фахівці підприємств металургійної та машинобудівної галузей мають таку змогу завдяки роботі Ради фахівців керівників служб охорони праці металургійних і машинобудівних підприємств Дніпропетровської області при Головному управлінні Держпраці у дніпропетровській області.

 

 


Днями відбулося чергове засідання Ради, під час якого розглядались питання:

  • про аналіз стану виробничого травматизму в Україні, регіоні, на підприємствах металургії та машинобудуванні за 2016 рік та 1 квартал 2017 року;
  • удосконалення організації профілактичної роботи, попередженню виробничого травматизму і покращенню стану промислової безпеки та охорони праці;
  • підготовка до проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці;
  • про якість проведення розслідувань нещасних випадків комісіями підприємств та оформлення актів форми Н-5 і Н-1.

Відкрив засідання начальник Головного управління Владислав Снісар. У своїй доповіді він торкнуся питань попередження виробничого травматизму, що є дуже актуальними для Дніпропетровщини, адже у 2016 році відбулося його зростання.

«Головна мета у цьому році – це профілактика травматизму. Ми об’єднали керівників служб охорони праці для обміну досвідом у питаннях попередження травматизму на виробництві. Сподіваємось, що засідання Ради буде корисним для всіх її учасників»,- зазначив Владислав Володимирович.

Начальник Головного управління навів приклади резонансних випадків, зупинився на причинах їх виникнення. Закликав присутніх приділити увагу проведенню інструктажів щодо безпечної експлуатації машин і механізмів та вжити усіх необхідних заходів для недопущення зростання виробничого травматизму.

Зазначив, що День охорони праці в Україні відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”, порекомендував присутнім представникам підприємств розробити заходи з нагоди його відзначання з урахуванням зазначеної теми.

Для надання консультативної допомоги щодо організації медичних оглядів на підприємстві, участь у нараді прийняла начальник відділу з питань гігієни праці Управління з питань праці Олена Біла. Учасники засідання мали змогу поставити питання та отримати вичерпні відповіді.

Начальник відділу нагляду в металургії та машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Ольга Бондаренко розповіла про порядок проведення перевірок з питань додержання законодавства з питань охорони праці та законодавства про працю. Торкнулась питань проведення розслідувань нещасних випадків та закликала особливу увагу приділити якості їх проведення. Також доповідач нагадала про можливість зворотного зв’язку. «Держпраці зацікавлена в дорадчій допомозі задля попередження виробничого травматизму», - зазначила Ольга Василівна.

Для запобігання нещасних випадків при використанні газу в побуті, учасникам Ради був представлений до перегляду наглядовий фільм щодо використання газу в побуті, експлуатації газових приладів, експлуатації димових і вентиляційних каналів та надання першої допомоги при отруєнні чадним газом.
 


10.04.2017 |

Повернутись назад